GENEL BİLGİLER

Sempozyum Ücreti

Sempozyumumuz ücretsizdir, ancak kayıt şarttır.

 

Sempozyum Tarihi ve Yeri

İzmir Demokrasi Üniversitesi Riskli Bebeklerde Erken Müdahale ve Rehabilitasyon Sempozyumu 10 Nisan 2020 tarihinde İzmir Demokrasi Üniversitesi Ana Yerleşkesi, Konferans Salonu, İzmir’de yapılacaktır.

Adres:
İzmir Demokrasi Üniversitesi

Gürsel Aksel Bulvarı No:14; Üçkuyular/Karabağlar İzmir / TÜRKİYE

 

Sempozyum Dili

Sempozyum dili Türkçe olacaktır.

 

Sempozyum İnternet Sayfası

Sempozyum ile ilgili tüm duyuruların takip edilebilmesi amacıyla sempozyum internet sayfası düzenlenmiştir.

 

Davet Mektubu

Katılımcıların talep etmeleri durumunda davet mektubu gönderilecektir. Davet mektubu gönderilmesinin amacı sadece katılımcıların bağlı bulundukları kurumlardan izin alabilmesine yardımcı olmaktır.

 

Katılım Sertifikası

Sempozyum kayıt yaptıran tüm katılımcılara sempozyum katılım sertifikası verilecektir.

 

Yaka Kartı

Katılımcıların ve şirket temsilcilerinin bilimsel toplantılara katılmaları sırasında ve stant alanlarına girişte yaka kartlarını mutlaka takması gerekmektedir.

 

Turist Bilgisi

Lütfen İzmir turist bilgisi için buraya tıklayınız

 

İzmir

Türkiye’nin üçüncü büyük kenti olan İzmir; gelişmiş ve çağdaş bir kent olmasının yanı sıra önemli bir sanat, kültür, ticaret ve turizm merkezidir. İzmir onlarca mavi bayraklı plajı barındırmakta olup mavinin her tonunu bulabileceğiniz temiz denizi ve birçok popüler tatil beldesiyle güneş, kum, deniz tatili dendiğinde ilk akla gelen şehirlerden birisidir. Buna ek olarak, İzmir 8.500 yıl boyunca Antik Yunanlılardan Perslere, Romalılardan Osmanlılara birçok farklı kültürlere ev sahipliği yapması sebebiyle birçok önemli arkeolojik ve tarihi değerleri bir arada sunmaktadır. Antik Dönem’in ünlü tarihçisi Herodot, İzmir’in güzelliğini şu sözleriyle anlatmıştır: “Onlar kentlerini bizim yeryüzünde bildiğimiz en güzel gökyüzü ve en güzel iklimlerinde kurdular…”. Ülkemizin en hayat dolu şehirlerinden birisi olan “Güzel İzmir” keşfetmeniz için sizleri bekliyor.

İzmir Demokrasi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

2018 yılında Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik ve Spor Bilimleri olmak üzere 4 bölüm ile Eğitim-Öğretim faaliyetlerine başlamış olan İzmir Demokrasi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, kısa süre içerisinde yaptığı araştırma ve eğitim faaliyetleri ile hızla büyümesine devam etmektedir. Buna ek olarak, 2019 yılında Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Yaşlı Bakımı ön lisans programına öğrenci alarak Sağlık Profesyoneli yetiştirme konusunda önemli bir eğitim kurumu haline gelmiştir.

Günümüzde insan sağlığına yönelik araştırmaların ve hizmetlerin kapsamı sadece hastalıkların tedavi edilmesi ile sınırlandırılmamalıdır. Sağlığın sürdürülebilirliği ve hastalıkların önlenmesi de hastalıkların tedavi edilmesi kadar önem arz etmektedir. Bu sebeple sağlık bilimleri alanında yer alan meslek gruplarının çok disiplinli bir yaklaşım içinde çalışmalarını sürdürmeleri gerekmektedir. İzmir Demokrasi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, çok disiplinli yaklaşımı hem eğitim-öğretim programları hem de yapılanması ile uygulamaktadır. İzmir Demokrasi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, milli ve manevi değerlerin rehberliğinde bilim ve teknoloji alanında üst düzey eğitim almış, kendini sürekli olarak geliştirmeyi amaçlayan ve bilgiye ulaşma yollarını bilen, çok iyi iletişim becerilerine sahip olan, hem gerekli durumlarda ekip çalışması yapabilen ve hem de liderlik vasıfları kazanmış, etik kurallara saygılı, ülkemizin ihtiyaçları doğrultusunda yüksek kaliteli sağlık hizmeti sunmayı ve toplumun yaşam kalitesini arttırmayı kendine en önemli görev edinmiş olan Sağlık Profesyonelleri ve Sağlık Teknikerlerini yetiştirmeyi amaçlamaktadır.