DAVET

 

Değerli Katılımcılar,

Sizleri Sempozyum Düzenleme Kurulu olarak 10 Nisan 2020 tarihinde İzmir Demokrasi Üniversitesi’nde düzenlenecek olan Riskli Bebeklerde Erken Müdahale ve Rehabilitasyon Sempozyumu’na davet etmekten mutluluk duymaktayız.

Günümüzde tıp ve teknoloji alanındaki gelişmelerin çok hızlı ve önemli şekilde oluşmasıyla birlikte, önceki yıllarda yaşam umudu olmayan birçok bebeklik ve erken dönem çocukluk çağındaki bireyler hayata tutunma imkanı bulmuştur. Ancak erken çocukluk yaşındaki hayatta kalma oranlarının artmasıyla birlikte, ortaya çıkan hastalık ve durumlar, bu bebek ve çocukların gelişimsel açıdan optimum şartlarda büyümesini olumsuz yönde etkileyebilmektedir. Bu nedenle bu bireylerin yakın bir şekilde takip edilmesi, olası gelişimsel gecikme veya hastalıkların en erken dönemde tespit ve gerekli olan durumlarda mümkün olan en erken dönemde erken müdahale edilmesi; bu çocukların gelişimlerinin desteklenmesini ve olası engellilik durumunun engellenmesi veya asgariye çekilmesini hedeflemektedir.

İzmir Demokrasi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü olarak ev sahipliğini üstlendiğimiz “İDU Riskli Bebeklerde Erken Müdahale ve Rehabilitasyon Sempozyumu” başlığı ile düzenlediğimiz etkinliğimizdeki temel amacımız, hekim, fizyoterapist, hemşire, psikolog, ergoterapist, çocuk gelişim uzmanı, özel eğitim uzmanı, odyolog, konuşma terapisti, sosyal hizmetler çalışanı ve bu alanda çalışan diğer profesyonellerin bir araya gelmesini sağlamak, bilgileri güncellemek, paylaşımları artırmak ve paydaşlar arası işbirliğinin gelişmesine katkıda bulunmaktır. 

Bebek ve küçük çocuklarla çalışmaya gönül vermiş herkesi İDU Riskli Bebeklerde Erken Müdahale ve Rehabilitasyon Sempozyumu’nda görmek ve ağırlamaktan onur duyar, saygı ve sevgilerimizi sunarız.

Düzenleme Kurulu